Plastyka brzucha Wrocław jest jednym z popularnych zabiegów chirurgii plastycznej. Zabieg pozwala poprawić wygląd brzucha, zmniejszyć wizualnie obwód i uformować ładny brzuszek. Jego estetyka jest bardzo ważna i sprawdza się na co dzień.
Kiedy wykonuje się operację brzucha?
Plastykę brzucha wykonuje się zawsze, gdy istnieje taka potrzeba. Po ciąży, po utracie wielu kilogramów, aby powrócić do dawnego wyglądu. Usuwa się nadmiar skóry na brzuchu i pozbywa się nadmiaru tkanki. Rozstępy źle wyglądają, dlatego też taka operacja jest konieczna. Redukcja tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie osłabionych mięśni brzucha to konieczność. Dla niektórych osób dobry wygląd oraz samopoczucie są bardzo ważne i dlatego decydują się na taki zabieg.
Czym jest plastyka brzucha?
Plastyka brzucha jest zabiegiem chirurgicznym, dość inwazyjnym. Przed przystąpieniem do tego zabiegu koniecznie trzeba wykonać badania laboratoryjne. Najpierw badania, później długa rozmowa z chirurgiem plastycznym. Omawia się efekty, rozmawia się o wpływie operacji na organizm oraz potencjalnych przeciwwskazaniach. Jest to czas dla lekarza i pacjenta – lekarz musi przedstawić zabieg i jego efekty, a pacjent może zadać wiele pytań, które na pewno pomogą rozwiązać niejeden problem. Procedura przeprowadzana jest w warunkach znieczulenia. Przed jej rozpoczęciem nie wolno jeść i pić. Ostatni posiłek można zjeść sześć godzin przed zabiegiem. Jest to konieczność – lekarz zawsze informuje o takim obowiązku.
Plastyka brzucha Wrocław to ważny zabieg, dzięki któremu można zadbać o pacjentkę czy pacjenta, jego potrzeby oraz poprawić samopoczucie oraz samoocenę. Nieraz koryguje się cały brzuch, czasami korekcie ulega dolna część brzucha. Czasami zabieg łączony jest z liposukcją albo liposukcją laserową – dzieje się tak w przypadku, gdy pacjentka czy pacjent ma duży, obwisły brzuch z grubą tkanką tłuszczową. Zabieg trwa co najmniej trzy godziny, ale po nim pacjent zostaje w szpitalu co najmniej przez dwa, a nieraz przez cztery dni. Nadmiar skóry znika z brzucha, a pacjent po zabiegu ma założony opatrunek oraz elastyczny ucisk. Dzięki temu efekt zabiegu będzie bardzo dobry. Pacjent po zabiegu powinien się oszczędzać. Do dobrej formy wraca przez dwa tygodnie, nie może wówczas podejmować wysiłku, powinien być na zwolnieniu lekarskim. Chodzenie do pracy po takim zabiegu jest zdecydowanie złym pomysłem. Regeneracja sił jest koniecznością.
Nie każda osoba może poddać się takiemu zabiegowi, istnieje lista przeciwwskazań. Zabiegowi nie mogą poddać się osoby, które:
- mają niestabilne nadciśnienie tętnicze
- posiadają skazy naczyniowe
- mają słabą krzepliwość krwi
- cierpią na duszności
- mają cukrzycę
- odczuwają stany zapalne żył kończyn dolnych
- cierpią na nadczynność tarczycy
- przechodzą infekcje ropne skóry
Podsumowując, zabieg nie jest niebezpieczny dla zdrowia i życia, ale jednak może być ryzykowny dla niektórych grup ludzi. Lekarz poinformuje czy dana osoba może sobie pozwolić na taki zabieg, a gdy dowie się o przeciwwskazaniach to poszuka innego rozwiązania.
Najnowsze komentarze