Manicure i pedicure – wszystko, co musisz wiedzieć

Manicure i pedicure – wszystko, co musisz wiedzieć

Manicure to zabieg upiększający polegający na piłowaniu i modelowaniu paznokci u rąk i nóg. Z kolei pedicure to zabieg na stopy, który obejmuje obcinanie paznokci, pracę skórek, usuwanie martwych komórek naskórka i nakładanie różnych balsamów.

Historia manicure i pedicure sięga starożytnego Egiptu, kiedy ludzie używali henny do malowania paznokci lub używali naturalnych składników, takich jak białka jajek lub sok z cytryny do czyszczenia paznokci. W średniowieczu do leczenia paznokci używano mieszanki wosku pszczelego i oliwy z oliwek. W starożytnej Grecji przed kąpielą wcierano oliwę z oliwek w dłonie, aby mieć miękkie dłonie po umyciu ich mydłem.

Paznokcie żelowe czy akrylowe?

Istnieją trzy główne rodzaje paznokci manicure: paznokcie żelowe, paznokcie akrylowe i paznokcie mani pedi.

Paznokcie żelowe to najpopularniejszy rodzaj manicure. Nakłada się go za pomocą światła UV, aby utwardzić lakier hybrydowy na bazie płynu. Mani pedi to bardziej tradycyjny sposób na zrobienie paznokci. Stylistka paznokci ukształtuje, poleruje i pomaluje paznokcie preparatem do sztucznych paznokci, takim jak lakier akrylowy lub żelowy. Paznokcie akrylowe wykonane są z płynnego polimeru, który jest wylewany na naturalny paznokieć, a następnie utwardzany lampą ultrafioletową. Różnice między tymi trzema rodzajami paznokci manicure to ich trwałość i to, jak długo utrzymują się, zanim będą musiały zostać ponownie nałożone.

Co każdy potrzebuje w swoim zestawie do paznokci?

Niezbędny zestaw do paznokci to podstawowe narzędzia potrzebne do wykonania manicure. Możesz go użyć do szybkiej poprawy wyglądu paznokci lub gdy się spieszysz. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że Twoje paznokcie muszą być czyste i suche przed rozpoczęciem manicure.

  • Pilniki do paznokci: Pilniki do paznokci powinny być wystarczająco szorstkie, aby usunąć martwy naskórek i wygładzić szorstkie krawędzie paznokci,
  • Obcinacz do paznokci: Obcinacz do paznokci służy do przycinania paznokci do pożądanego kształtu. Możesz je znaleźć w różnych rozmiarach, z różnymi ostrzami i różnymi uchwytami,
  • Nożyczki do paznokci: Nożyczki do paznokci służą do przycinania skórek i usuwania paznokci z okolic łożyska paznokcia.

Niezbędny sprzęt, podobnie jak i lakiery, z łatwością znajdziesz w sklepie internetowym julianessa.pl. To gwarancja setek produktów dostępnych od ręki, które sprawdzą się jeśli chodzi o poprawę swojego wyglądu. Zaleca się wybrać kilka różnych lakierów i baz, po to, aby móc przetestować, jakie produkty są przeznaczone do Twojej skóry i paznokci. To bardzo ważny element i tak naprawdę jedyna słuszna droga do zainwestowania w lakiery.