Jak eko torby wpływają na środowisko oraz nasze życie?

Jak eko torby wpływają na środowisko oraz nasze życie?

Pani Barbara została weganką 6 lat temu. Od tamtej pory, jej zakupy opierają się głównie na świeżych owocach oraz warzywach. Kobieta uwielbia robić zakupy na cotygodniowych targach, gdzie rolnicy sprzedają swoje obfite plony pakując je w papierowe opakowania. Niestety, czasami zdarza się, iż supermarkety oferują konsumentom niższe ceny oraz zaskakujące rabaty na dane produkty. Pani Barbara również uległa i pewnego dnia rozpoczęła zakupy w jednym z większych supermarketów w swoim mieście. Obserwując dział warzyw i owoców dostrzegła, iż plastik jest nieodłączną częścią tego miejsca. Kobieta również zapakowała swoją marchew oraz kapustę w plastikową folię, po czym zniesmaczona odeszła od stoiska. Stojąc przy kasie dostrzegła, że małżeństwo przed nią również pokusiło się o zakup pysznych marchwi oraz jabłek. Wszystko jednak zostało szczelnie zapakowane w torebkę foliową, której szelest stawał się coraz to bardziej przytłaczający. Zdenerwowana Barbara wychodząc szybko z supermarketu wzięła łyka wody ze swojej szklanej butelki i usiadła na ławce obok. 

Przełomowe odkrycie 

Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę: „Jak robić zakupy bez plastiku?” oczom Pani Barbary ukazały się torby eko wykonane z bawełny. Ich cena była naprawdę niska! Oczy kobiety zaświeciły się, a jej serce niemalże eksplodowało z radości jakiej doznała odkrywając to, czego w tamtej chwili pragnęła najbardziej. Torby ekologiczne wykonane są z różnych materiałów (przeważnie jest to bawełna). Coraz częściej można je spotkać robiąc zakupy w supermaketach jako „sprzyjający środowisku zamiennik reklamówek jednorazowych”. Najtańszą opcją zdobycia takich toreb jest oczywiście internet. Kupując torby eko online możesz pozwolić sobie na skompletowanie swojego idealnego zestawu poczynając od najmniejszych toreb na drobne owoce bądź warzywa, a kończąc na tych największych, w których można nosić pełne zakupy. 

Domowa torba ekologiczna

Pani Barbara stwierdziła, że podejmie się wyzwania i wykona swoją pierwszą ekologiczną torbę własnoręcznie. Jako iż, była kiedyś krawcową, wiele zbędnych materiałów zalegało w jej szafie. Kobieta korzystając z poradników, które znalazła w sieci szybko zabrała się do pracy i zaczęła mierzyć oraz wycinać materiał. Następnie przyszedł czas na pierwsze przeszycia materiału, które odgrywały kluczową rolę w stworzeniu własnoręcznej ekologicznej torby. Ostatnim elementem było mocowanie rączek, które będą wystarczająco długie oraz szerokie aby można było je założyć na ramię. 
Efekt końcowy onieśmielił Panią Barbarę. Błękitna, bawełniana torba stanie się najlepszym towarzyszem każdych zakupów, a jej mniejsi bracia zakupieni przez internet posłużą jako tzw. „lepsza opcja, która chroni środowisko przed ogromną falą plastiku”. 

Ekologia ma sens

Wiele osób, zwłaszcza tych, którzy lata swojej młodości mają już za sobą nie przykłada uwagi do tego co obecnie dzieje się z planetą Ziemią. Globalne ocieplenie to jeden z największych problemów jakie dotyczą wszystkich mieszkańców Ziemi. Jeśli ludzie mają możliwość nawet w najdrobniejszy sposób pomóc w zmniejszeniu problemu, powinni to zrobić bez zbędnego zastanawiania się. Przyszłe pokolenia chcą poznać Ziemię taką jaka jest naturalnie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *