Jaki prezent dla dziecka na mikołajki? Sprawdź nasze propozycje

Jaki prezent dla dziecka na mikołajki? Sprawdź nasze propozycje

Mikołajki już za pasem, a jak dobrze wiemy, jest to niezwykle ważny czas dla naszych pociech. To pierwsza zapowiedź świątecznej atmosfery, a także okazja, by wymienić się drobnymi upominkami, bez których sami jako dzieci nie mogliśmy sobie wyobrazić dnia 6 grudnia. Jaki prezent na mikołajki będzie idealny dla dziecka? Sprawdźmy!

Idealny prezent dla każdego dziecka?

Czy jesteśmy w stanie podać jeden sprawdzony sposób na uszczęśliwienie dziecka w dniu Świętego Mikołaja? Oczywiście nic tak nie cieszy naszych pociech jak drobny upominek. Słowo „drobny” stanowi tutaj klucz. Już za chwilę Boże Narodzenie – czas na prawdziwy festiwal prezentów.

Traktujmy mikołajki jako pretekst do podarowania czegoś symbolicznego, co ucieszy dziecko, ale nie ostudzi jego zapału i nie zmniejszy radości oczekiwania na czas, kiedy prezenty z prawdziwego zdarzenia znajdą się w magiczny sposób pod choinką. Co zatem warto podarować swoim dzieciom? Na to niestety nie ma jednej perfekcyjnej rady. Każde dziecko jest inne, nie mówiąc już o konkretnym etapie jego rozwoju, zainteresowaniach czy pasjach. Pamiętajmy jednak, że nie zostajemy z sami z tym dylematem. 

Rozbudź wyobraźnię pociechy książkami

Podarunkiem, jaki możemy polecić rodzicom dzieci w każdym wieku, są książki. Książki to idealny prezent dla wszystkich dzieci, bez względu na wiek. Czy to słynna książka Mikołajek – doskonała dla dzieci nieco starszych, czy to bajki dla trzylatka, czy może bajki dla 5-latka

Książeczki rozwijają wyobraźnię, edukują, pozwalają lepiej zrozumieć siebie i otaczający nas świat, a przy okazji również bawią i uczą jakże istotnego nawyku czytania. Książka to niezmiennie najlepszy prezent dla każdego dziecka. Dlaczego? Jest to świetny pomysł na spędzanie czasu, stanowi doskonały patent na drobny upominek, którego nie odczujemy w domowym budżecie, i przy odrobinie szczęścia będzie nam służyć bardzo długo. 

A może trochę sensoryki? Kolorowanki to strzał w dziesiątkę

Książki to oczywiście świetny pomysł dla naszych dzieci, jednak to nie jedyna opcja, którą chcemy zaprezentować. Kolorowanki świąteczne to kolejny patent na to, by podarować naszym małym dzieciom drobny prezent, który odpowiednio je zaktywizuje, pozwoli spędzić wolny czas w sposób rozwojowy, a przy tym zapewni świetną zabawę dla naszej rodziny. 

Kolorowanki świąteczne dla 3-latka, 5-latka, 7-latka – wszystkie te produkty różnią się nieco od siebie, ale pozwalają na puszczenie wodzów fantazji i rozwijają konkretne kompetencje i talenty. 

Pamiętajmy również o innych formach miłego spędzania czasu. Zestaw klocków czy pudełko puzzli ukazujące postaci z ulubionej bajki to także świetny pomysł na to, by wzbudzić w naszych dzieciach zachwyt relatywnie niskim kosztem. 

Najważniejsza rada: to nie prezent jest najważniejszy

Mikołajki to idealny sposób na to, by przypomnieć dzieciom tradycję, uszczęśliwić je drobnym prezentem i zorganizować cudowny, niezapomniany dzień. Jednak to, co nam – rodzicom spędza sen z powiek, nie jest wcale aż tak istotne. Prezenty nie powinny przesłaniać całej otoczki, jaką w końcu jest dzień Świętego Mikołaja. 

To właśnie ten dzień powinien być dla nas okazją do rodzinnego spotkania, skupieniu się na dziecku, jego potrzebach, na dostarczeniu mu bliskości i uwagi, której być może brakuje podczas codziennego nawału obowiązków. 

Sposób, w jaki będziemy świętować takie dni jak mikołajki, wpłynie na to, czego w przyszłości nasze pociechy będą oczekiwać. Jeśli więc zamiast drogich prezentów postawimy na drobne podarunki, ułatwimy sobie proces zastanawiania się nad prezentem w kolejnych latach.