Wanna dwuosobowa – czy komfortowa może być kąpiel dla dwojga?

Wanna dwuosobowa – czy komfortowa może być kąpiel dla dwojga?

Marzeniem wielu osób jest posiadanie wanny dwuosobowej. Błogie chwile relaksu spędzone w towarzystwie bliskiej osoby, lampki wybornego wina, aromatycznych soli lub olejków, koniecznie przy blasku świec, potrafią być naprawdę kuszącą propozycją. Należy jednak pamiętać, że montaż takiego rozwiązania nakłada konieczność posiadania obszernej łazienki lub pokoju kąpielowego.

Duża łazienka – duże możliwości!

Wanna dwuosobowa to propozycja dla osób, które lubią brać wspólne kąpiele. Jej starannie przemyślany projekt jest tak wykonany, że zapewnia relaks, przyjemność i komfort podczas kąpielowego rytuału – wszystkim uczestnikom. Nie trzeba zatem martwić się, że któraś z osób będzie musiała zająć mało wygodne miejsce w pobliżu korka odpływu. Wanna dwuosobowa posiada dwa komfortowe siedzenia po obu stronach, podczas gdy odpływ wody zlokalizowany jest w środkowej jej części.  

Dlaczego zakup wanny dwuosobowej to dobry pomysł? 

Oprócz tego, że wanna dwuosobowa zapewnia komfortowe warunki do kąpieli dla dwóch osób, nie sposób pominąć innych, równie istotnych zalet takiego rozwiązania. To bowiem doskonały sposób na relaks i odpoczynek – po nierzadko trudnym i przepełnionym obowiązkami zawodowymi i domowymi – dniu. Walory wanny dwuosobowej docenią również najmłodsi. Gromadka dzieciaków radośnie bawiących się w wodzie to z pewnością olbrzymia frajda, ale również komfort i oszczędność czasu dla rodziców. 

Z czego są wykonane?

Wanny dwuosobowe mogą być produkowane z różnych materiałów, ale to modele z konglomeratu cieszą się największą popularnością. Dzieje się tak ze względu na wysoką odporność na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, a także walory estetyczne. Nie wspominając o tym, że dwuosobowe wanny z konglomeratu zapewniają przyjemne ciepło po kontakcie ze skórą. 

Czy tylko do przestronnych pokoi kąpielowych?

Obiegowa opinia głosi, że zaletami wanny dwuosobowej mogą cieszyć się wyłącznie posiadacze obszernych łazienek i pokoi kąpielowych. Czy na pewno? Jak się okazuje, odpowiednio dobrany, ustawiony i wkomponowany w wystrój domowej pomieszczeni model może zmieścić się w wielu przestrzeniach. Sekretem aranżacyjnego sukcesu jest przemyślane dopasowanie do projektu wnętrza. Rekompensatą za włożony wysiłek będą wyjątkowe walory estetyczne, które nawet przeciętnej wielkości łazience nadadzą prawdziwie królewskiego sznytu. 

Wanna dwuosobowa – jakie powinna mieć wymiary? 

Przyjęło się sądzić, że wanna dla dwóch osób, aby spełniała należne wymagania względem komfortu i wygody, powinna mieć co najmniej 110 cm szerokości. Oczywiście, wiele zależy również od jej kształtu. Niemniej jednak, to ogólnie przyjęta i stosowana norma, jaką wykorzystują producenci wanien dwuosobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *