Osteopata we Wrocławiu – w czym może pomóc?

Osteopatia jest dziedziną fizjoterapii, dlatego najczęściej osteopaci mają skończone studia z tego zakresu bądź specjalistyczne kursy. Osteopata we Wrocławiu może pomóc zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Wiele osób odczuwa znaczną poprawę stanu zdrowia po wizycie u osteopaty, jednak w ich działaniu nie ma nic nadzwyczajnego, czy wręcz magicznego. Efekty wynikają bowiem z wiedzy i praktyki specjalisty. 

Kiedy do osteopaty?

Osteopata we Wrocławiu może pomóc w bardzo wielu schorzeniach. Najczęściej pacjenci udają się do osteopaty, gdy odczuwają jakiekolwiek bóle związane z układem ruchu. Rzeczywiście, osteopata we Wrocławiu pomaga w leczeniu dyskopatii oraz problemów związanych z mięśniami lub nerwami. Niemniej jednak można udać się do niego także w przypadku schorzeń układu pokarmowego, układu oddechowego, osłabień odporności czy nawracających bólów głowy. Wbrew pozorom lista schorzeń, przy których można udać się do osteopaty, jest naprawdę długa. Terapia polega przede wszystkim na rozpoznaniu źródła problemu oraz wdrożeniu odpowiedniego leczenia. Osteopata często korzysta z pomocy lekarzy bądź specjalistycznych badań, na przykład RTG. Techniki terapeutyczne opierają się na technikach manualnych. Osteopata może jednak zalecić zmianę diety, większą aktywność fizyczną czy w ogóle zmianę stylu życia. 

Opinie pacjentów

Osteopatia nie cieszy się jeszcze w Polsce zbyt dużą popularnością, jednak z roku na rok we Wrocławiu powstaje coraz więcej gabinetów osteopatii dla dorosłych oraz dla dzieci. Pacjenci na ogół są bardzo zadowoleni i odczuwają pozytywne efekty terapii już po pierwszej wizycie. Bardzo często tradycyjna medycyna nie daje sobie rady z ich schorzeniami. Warto jednak pamiętać, że osteopatia to nie medycyna alternatywna. Może ona wspomagać terapię, jednak nie zastąpi jej, jeśli została postawiona diagnoza i wszczęta terapia farmakologiczna. Niemniej jednak pacjenci bardzo często cierpią na różnego typu niezidentyfikowane choroby, które związane są z układem ruchu bądź też z układem pokarmowym. Skarżą się na nawracające infekcje czy bóle w bliżej nieokreślonym miejscu. Osteopatia pracuje na sprawdzonych technikach, a osteopatami bardzo często zostają lekarze. Niestety, zabiegi z zakresy osteopatii nie są refundowane przez NFZ, chyba że dotyczą ściśle określonego przypadku. Zazwyczaj jednak za wizytę pacjent musi zapłacić z własnej kieszeni. Pomimo to efekty, które można osiągnąć już po kilku zabiegach, warte są zapłaty. Komfort życia pacjenta może bowiem poprawić się w krótkim czasie. 

Dowiedz się więcej na stronie: https://osteopata-wroclaw.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *