Śpiworki – hit czy kit?

Śpiworki – hit czy kit?

W świecie dzieci i rodziców niejednokrotnie pojawiają się produkty, które z jednej strony mogą się przydać, z drugiej zaś wydają się być przesadą, gdy przychodzi do ich kupowania. Śpiworki dziecięce należą do takich właśnie rzeczy, które z jednej strony są bardzo lubiane przez część rodziców, a z drugiej – często ignorowane. Czy śpiworki dla dzieci są warte uwagi?

Wiele firm, w tym Cottonmoose, zajmuje się szyciem rozmaitych śpiworków dziecięcych. Mogą one służyć zarówno do spania w domu, jak również wychodzenia w chłodniejsze dni na dwór. Ich zastosowanie jest w dużej mierze zależne od tego, czego potrzebujemy – nie każde dziecko będzie korzystało ze śpiworka na tyle regularnie, aby jego zakup był opłacalny.

Rodzaje śpiworków

Na początek warto zaznaczyć, że rodzajów śpiworków jest kilka, dlatego ich zastosowanie zależy przede wszystkim od zakupionego przez nas modelu. Podstawowym modelem są śpiworki zimowe, które oferuje np. firma Cottonmoose. Montuje się je zwykle w wózkach, gdzie ich rolą jest ogrzewanie dziecka w trakcie spaceru. Zazwyczaj są bardzo grube, idealnie sprawdzają się nawet w mroźną pogodę. Innym produktem są śpiworki domowe, stosowane jako alternatywa dla tradycyjnej kołdry, z której dziecko łatwo się rozkopuje. Tego rodzaju śpiworki przez niektóre firmy, np. Cottonmoose, nazywane są też otulaczami. Sprawdzają się nawet dla bardzo małych dzieci, które powinny spać w bezpiecznych dla siebie warunkach.

Kiedy warto używać?

Zdecydowanie warte uwagi są śpiworki zimowe, które można używać w wózkach. Sprawdzają się zarówno w wózkach głębokich, tzw. gondolach, jak też w wózkach spacerowych. Można używać ich jako alternatywy dla grubego i niewygodnego dla dziecka kombinezonu; są jednocześnie ciepłe i odporne na warunki atmosferyczne, a dziecku dają swobodę snu. Z kolei śpiworki do spania są dobrym rozwiązaniem dla dziecka od ok. 4 miesiąca, które jest w stanie już przemieszczać się po łóżeczku, a przez to również rozkopuje się z kołdry. Warto tylko pamiętać, że otulacze marki Cottonmoose będą dobre głównie dla noworodków – starszym dzieciom za bardzo krępują ruchy.

Kiedy nie warto?

Na pewno nie warto śpiworków stosować w przypadku, gdy dziecko znajduje się w foteliku samochodowym. W takiej sytuacji pasy powinny przylegać jak najbliżej do ciała. W przypadku, gdy dziecko jest chodzące i często wychodzi z wózka na spacerze śpiworek zimowy również się raczej nie sprawdzi – dziecku będzie zbyt gorąco, gdy zostanie ubrane w kurtkę i zapięte dodatkowo w śpiworze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *