Jakie korzyści przynosi budowanie z klocków Meli?

Jakie korzyści przynosi budowanie z klocków Meli?

Dlaczego warto bawić się klockami? Powodów jest wiele. Przede wszystkim to polecany sposób na rozwój małej motoryki, wyobraźni przestrzennej i koordynacji ręka-oko. Pozwalają na swobodną ekspresję, której niestraszne żadne, narzucone z góry schematy. Uczą zabawy – zarówno samodzielnej, jak i w gronie rodzeństwa czy rówieśników. 

Spośród wielu dostępnych w sprzedaży, na uwagę zasługują klocki Meli (dostępne m.in. w sklepie https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-konstrukcyjne_Klocki-Meli-568.html).Choć wyglądem przypominają puzzle, pozwalają tworzyć rozmaite konstrukcje. A ich prosty sposób łączenia umożliwia wznoszenie solidnych i zarazem fantazyjnych budowli. Z wszystkich klocków Meli można tworzyć zarówno płaskie, jak i przestrzenne konstrukcje. 

Nauka i zabawa

Każdy, kto w dzieciństwie bawił się klockami, z pewnością do dziś pamięta to uczucie radości i satysfakcji z tworzenia coraz to wymyślniejszych form. Bazując na tych doświadczeniach, współcześni producenci dokładają wszelkich starań, aby ich zestawy były jeszcze lepiej dopracowane. To dlatego powstały konstrukcyjne klocki Meli, które na ocenę celującą zdały egzamin z jakości wykonania oraz wpływu na rozwój dziecka. Wyprodukowane z wytrzymałego, odpornego na intensywne użytkowanie plastiku, który – co ważne – nie nastręcza trudności w łączeniu poszczególnych elementów. Nie ma zatem ryzyka, że szybko się znudzą maluchowi czy będą powodowały u niego frustrację z powodu kłopotów w budowaniu. Klocki Meli charakteryzują się intensywną, przykuwającą wzrok kolorystyką, dzięki czemu skutecznie przyciągają uwagę najmłodszych użytkowników. Nie sposób zapomnieć, że w perfekcyjny sposób rozwijają wyobraźnię, małą motorykę, zdolność logicznego i strategicznego myślenia oraz kreatywność. A dzięki dużej różnorodności (Basic, Constructor oraz Maxi.), bez problemu można je dobrać zarówno dla malucha, jak i starszaka. 

Coś idealnego – dla każdego

Do dyspozycji maluchów oddane są zestawy z dużymi elementami, które łatwo się łączą i nie zawierają zbyt skomplikowanych kształtów. Stworzone z elastycznego tworzywa – bezpiecznego i przyjaznego dla dziecięcych rączek, dzięki czemu po pierwszy zestaw klocków Meli może sięgnąć już roczny malec! 

Zestawy dla starszych dzieci są już bardziej złożone, dzięki czemu pozwalają na zbudowanie wymyślniejszych budowli. Zróżnicowane pod względem ilości klocków – dla jeszcze większej satysfakcji z tworzenia. Do wyboru są 200-elementowe zestawy po te liczące nawet 3500 klocków. Brzmi imponująco, prawda? Nie ulega wątpliwościom fakt, że czas spędzony w towarzystwie zabawek Meli nie będzie stracony, a dobra zabawa będzie gwarantowana! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *