Jak wybrać deskorolkę dla siebie?

Jak wybrać deskorolkę dla siebie?

Sport niejedno ma imię – możemy trenować bieganie, siatkówkę, pływanie, piłkę nożną, lecz coraz popularniejsza staje się również jazda na deskorolce. Co ciekawe, sport ten w przypadku wielu osób to wręcz styl życia i prawdziwa pasja, a nie tylko nabywanie nowych umiejętności. Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób wybrać idealną deskorolkę dla siebie?

Deskorolka dla dziecka

Skating to pasja nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci. W ich przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo, dlatego też wybierajmy deski od sprawdzonego, godnego zaufania producenta. Deskorolka powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują bezpieczną, a zarazem bardzo przyjemną jazdę. Warto zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie deskorolki, które często w przypadku modeli dla najmłodszych wynosi nie więcej, niż 50 kg. Sprawdźmy więc, ile waży nasza pociecha, zanim kupimy konkretną deskorolkę. Jeśli waga dziecka zbliża się do 50 kg, to lepiej wybrać nieco inny model, przeznaczony dla dorosłych, lecz tak samo bezpieczny i stabilny. 

Deskorolka dla dorosłego

Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, gdy wybieramy deskorolkę dla osoby dorosłej? Generalnie aspekty, na które należy uważać, nie odbiegają w znacznej mierze od tych, które mamy na uwadze, kupując deskorolkę dla dziecka. Tutaj ponownie – bierzemy pod uwagę materiał, z którego wykonana jest deskorolka. Zwracamy uwagę także i na kółka, które dla wygody powinny być wykonane na przykład z kauczuku, który doskonale przylega do podłoża, jednocześnie nie utrudniając poruszania się na deskorolce. Deskorolka dla dorosłego również posiada maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie przyjąć. Często wynosi ono 100 kg, lecz są i takie modele, na których jeździć mogą nieco tęższe osoby. Zastanówmy się więc, kto będzie na co dzień użytkował deskorolkę, choć eksperci radzą, aby nie używać jej wymiennie, bowiem działa ono trochę na zasadzie obuwia, a więc przystosowuje się do techniki jazdy jednego użytkownika.

Ciekawy design

W dzisiejszych czasach deskorolka musi być nie tylko trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale również musi posiadać ciekawy design. Pozwala on w lepszy sposób wyrazić siebie, swoje poglądy czy pasje. Wybierając konkretny model, kierujmy się więc także i swoimi własnymi preferencjami. Pamiętajmy, że dobrej jakości deskorolka wcale nie musi być droga  – w tym przypadku cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Często bowiem płacimy jedynie za logo marki, a nie lepszą jakość czy efektowny design. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *