Bawią i uczą – czyli o tym, dlaczego warto wybrać pieczątki dla dzieci?

Bawią i uczą – czyli o tym, dlaczego warto wybrać pieczątki dla dzieci?

Choroba, zła pogoda na zewnątrz, czasem nuda – wszystkie te czynniki sprawiają, że radosne i pogodne dziecko czasem popada w melancholię, nieustannie manifestując rodzicom swoje znudzenie. Jak temu zaradzić? Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście telewizor, jednak każdy wie, że taka forma spędzania czasu nie wywiera korzystnego wpływu na rozwój malucha. O wiele lepszym pomysłem będzie zabawa pieczątkami dziecięcymi! Idealna alternatywa dla bajek, kolorowanek czy układanek. Zadziwiające w swej prostocie mogą zająć malucha na długo, skutecznie przepędzając nudę i rozdrażnienie.

Pieczątki dawniej i dziś

Starszym pokoleniom zabawa w stempelki może przywoływać skojarzenia wycinanych w ziemniakach wzorów i ich późniejszym odciskaniu w farbkach. Na szczęście dziś nie trzeba posuwać się do takich kroków, aby zapewnić dzieciakom zabawę z pieczątkami dziecięcymi. Na rynku możemy znaleźć szeroki wybór rozmaitych motywów, które nie tylko skutecznie uprzyjemnią czas, ale również pozwolą popuścić wodze artystycznej fantazji, odkrywając drzemiące pokłady kreatywności.

Uniwersalna zabawka dla wszystkich smyków

Pieczątki dla dzieci są przede wszystkim bezpieczne. Do tego atrakcyjnie wykonane i zapakowane, wyposażone w nietoksyczne tusze, których wielość kolorów zaspokoi nawet najbardziej wyszukane, dziecięce gusta. Co ważne – są zmywalne, więc żadna mama nie musi martwić się o plamy na ulubionej sukience córki czy zabrudzonym przez przypadek łóżku. Bogata różnorodność zestawów do stemplowania pozwoli na dobór idealnej zabawki zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek

Dlaczego warto kupić pieczątki dla dzieci?

Czy za zakupem stempelków stoi wyłącznie walor rozrywkowy? Oczywiście, że nie! Przybijanie pieczątek wywiera korzystny wpływ na rozwój psycho-ruchowy. Malec ćwiczy bowiem rękę i dłoń, przygotowując ją do późniejszej nauki pisania. Wykorzystywane są również w celu kontrolowania napięcia mięśniowego, pobudzania wyobraźni, nauki czy usprawniania aparatu mowy. Ze stempelków dziecięcych chętnie korzystają nauczyciele przedszkoli, a także rodzice poszukujący systemów motywacyjnych dla swojej latorośli.

Pieczątki dla dzieci można kupić niemalże w każdym sklepie zabawkowym. Zróżnicowane zestawy dla chłopców i dziewczynek, pozwalają przepędzić nudę z dziecięcego pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *