szczesliwamama.pl

szczesliwamama.pl

Ciaza

Ciaza

Ciaza

Ciaza

Oczekując dziecka z pewnością odczuwamy wiele uczuć – od radości po przerażenie. Ciąża może być wyczekiwana i zupełnie niespodziewana i od tego często zależy nasze podejście. Zawsze warto się dobrze przygotować i dbać o swoje zdrowie przez całą ciążę. Nie wystarczy tylko regularne lekarza. Ważna jest suplementacja, zdrowa dieta, całkowite zrezygnowanie z używek. Zdrowy tryb życia powoduje, że wzrastają szansę na urodzenie zdrowego dziecka. Podczas ciąży bardzo ważny jest sen, odpoczynek i brak stresu. Nie każda kobieta musi od razu rezygnować z pracy, wszystko zależy od tego, jak reaguje nasz organizm. Każda kobieta inaczej przechodzi ciążę i dlatego też nie można generalizować i szukać jednej, sprawdzonej porady dla wszystkich.

Ciaza

Jeżeli podczas ciąży możemy liczyć na wsparcie rodziny, to z pewnością jest nam dużo łatwiej. Doceńmy osoby, które nas otaczają i nie bójmy się korzystać z ich pomocy. Pamiętajmy też o zajęciach w szkole rodzenia, które z pewnością pomogą nam przygotować się do nowej roli. W szkołach rodzenia możemy liczyć na ciekawe zajęcia praktyczne i teoretyczne. Poznajemy inne pary, dzielimy się z nimi naszymi doświadczeniami. Takie zajęcia mogą nam także pomóc miło zorganizować czas oczekiwania na dziecko. Podczas ciąży nie musimy ubierać dresów i siedzieć w domu. Oczywiście wiele zależy od naszego podejścia, wiele kobiet po prostu lubi wygodę i leniuchowanie, w czym także nie ma nic złego.

Ciaza

Jednakże przyszła mama może także świetnie bawić, nie rezygnować zupełnie z aktywności fizycznej. Dzięki odpowiedni ćwiczeniom poród może być łatwiejszy. Podczas ciąży nie powinnyśmy farbować włosów farbą z amoniakiem, jednak jest wiele innych sposobów –na przykład henna czy łagodne farby. To samo tyczy się kosmetyków. Młodej mamie najbardziej pomogą naturalne kosmetyki, jednakże nie trzeba rezygnować z kosmetyków, które lubimy.

Jak widać ciąża może być ciekawa, rozwijająca i nie łączyć się z siedzeniem w domu. Wszystko zależy od naszego stanu zdrowia. Leżąc w łóżku także możemy się rozwijać, czytać interesujące książki. Nie musimy tracić czasu, nawet będąc w szpitalu.

Artykuł dzięki: